Επικοινωνία
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ
ΚΕΝΤΡΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ
ΙΔΡΥΜΑ ΣΤΑΥΡΟΣ ΝΙΑΡΧΟΣ
Λεωφ. Συγγρού 364, Καλλιθέα
ΤΗΛΕΦΩΝΟ
Τηλ. Ταμείων:
+30 213 0885700
Εmail Ταμείων:
boxoffice@nationalopera.gr
Καθημερινά 09.00-21.00
info@nationalopera.gr
Ιδρυτής και διαχειριστής της Αστικής μη Κερδοσκοπικής Εταιρείας ΠΑΝΑΡΤ, έχει συνεργαστεί με διάφορους φορείς όπως οι Δήμοι Καλλιθέας, Αλίμου, Κερκύρας, καθώς και με τις Περιφέρειες Αττικής και Πελοποννήσου, τα Μουσικά Σύνολα της ΕΡΤ και το Κέντρο Πολιτισμού Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος. Έχει συγγράψει τον φάκελο της υποψηφιότητας της πόλης του Βόλου για Πολιτιστική Πρωτεύουσα της Ευρώπης. Έχει συγγράψει, σκηνοθετήσει και παρουσιάσει την παράσταση Στο αμπαζούρ το θαλασσί, με τη Μαρίτα Παπαρίζου, για τη Σοφία Βέμπο. Τον Οκτώβριο του 2021 ερμήνευσε τον ρόλο του Αφηγητή στην όπερα του Κώστα Μουστάκα Σταχομαζώχτρα, βασισμένη στο ομώνυμο διήγημα του Αλέξανδρου Παπαδιαμάντη, για την Εθνική Λυρική Σκηνή, στο πλαίσιο του φεστιβάλ Λυρικός Νότος, που παράλληλα ηχογραφήθηκε, ενώ έχει επιμεληθεί μαζί με τη Φωτεινή Παπαθανασίου την όπερα του Πέρσελ Διδώ και Αινείας σκηνοθετικά και ενδυματολογικά. Έχει βραβευτεί από τον Δήμο Αθηναίων για την παραγωγή της Λυρικής Επτανήσου στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών, καθώς και από το Αετοπούλειο Πολιτιστικό Κέντρο για τις παραγωγές του στο Φεστιβάλ Ρεματιάς του Δήμου Χαλανδρίου.
ΚΕΝΤΡΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ
ΙΔΡΥΜΑ ΣΤΑΥΡΟΣ ΝΙΑΡΧΟΣ
Λεωφ. Συγγρού 364, Καλλιθέα
Τηλ. Ταμείων:
+30 213 0885700
Εmail Ταμείων:
boxoffice@nationalopera.gr
Καθημερινά 09.00-21.00
info@nationalopera.gr